Our Blog

TrainerStart, nieuw initiatief voor beginnende volleybaltrainers

Meer trainers inspireren, ondersteunen en ontwikkelen. Dat is de gezamenlijke ambitie van de NVVO en Volleybalopleidingen.nl. Beide organisaties zetten zich al jaren in voor de ontwikkeling van volleybaltrainers. Vanuit die gedeelde missie is onder de naam TrainerStart een nieuw initiatief ontstaan.

NVVO en Volleybalopleidingen.nl ontwikkelen gezamenlijk een aantrekkelijk en praktisch aanbod voor trainers in alle stadia van hun ontwikkeling. Niet vanuit het idee dat er nóg meer activiteiten moeten komen, maar door de bestaande kennis, ervaring en netwerken van beide organisaties slim te combineren. Daarmee ontstaat een sterkere verbinding tussen opleiden, inspireren en blijvend ontwikkelen.

Twee doelgroepen, één gezamenlijke ambitie

De samenwerking richt zich op twee verschillende groepen verenigingstrainers.

1. De beginnende verenigingstrainer. Voor trainers die nog geen opleiding hebben gevolgd – of misschien een beginnerscursus (VTB) – wordt een geheel nieuw aanbod ontwikkeld onder de naam: TrainerStart; praktische clinics voor verenigingstrainers Deze clinics zijn laagdrempelig en praktijkgericht. Ze zijn bedoeld om trainers direct bruikbare ideeën mee te geven voor hun eigen trainingen én hen enthousiast te maken om zich verder te ontwikkelen via een trainersopleiding. De nadruk ligt op doen, ervaren en inspireren.

2. De volleybaltrainer met een VTV- of VTR licentie

Ook voor trainers met een VTV- of VTR licentie wordt het aanbod beter toegankelijk. Waar de jaarlijkse NVVO-clinics nu vaak op één centrale locatie plaatsvinden, is het doel om deze regionaal te organiseren. Daarmee worden de clinics beter bereikbaarvoor trainers uit het hele land en ontstaat meer gelegenheid om kennis te delen,ervaringen uit te wisselen en licentiepunten te behalen.Praktijk staat centraal

Tijdens de eerste serie TrainerStart-clinics wordt gekozen voor een onderwerp dat vrijwel iedere trainerherkent als een lastig onderdeel van het (beginnend) trainerschap:

“Goede oefeningen: vinden of (zelf) maken?”

De geplande workshops vind je op hier

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Learn more with our blog tips

Nieuwe namen voor opleidingen

De Nevobo voert een aantal veranderingen door in de trainersopleidingen. Wij blijven namens de Nevobo de trainersopleidingen verzorgen. Wij zullen dit net als de Nevobo

Read More »

Volley Stars

Volley Stars is het nieuwe spelconcept voor kinderen van 6 tot 12 jaar, waarin plezier, beweging en ontwikkeling centraal staan. Met speelse en dynamische levels

Read More »

We hebben onze site vernieuwd. Bijna alles werkt. Maar soms doet de opmaak nog een beetje gek. Hopelijk is ook dat snel verholpen. We zien jullie graag bij een van onze opleidingen.